Havlíčkův Brod
Ledečská 3028

SHIN-GI-TAI OPEN 2017
Otevřený turnaj Karate & Kobudo – o pohár nejlepšího bojovníka

V sobotu 11. listopadu 2017 byl pořádán v Havlíčkově Brodě 4. ročník otevřeného turnaje všech stylů Karate a Kobudo – o pohár nejlepšího bojovníka. Tato soutěž byla určena všem karatistům a „kobuďákům“, kteří cvičí jakýkoliv styl Karate a nebo Kobudo ve věkovém rozmezí od 6ti do 40ti let, jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Soutěžilo se podle pravidel mezinárodní světové federace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation, které jsou shodné s tradičními pravidly Karate a Kobudo prefektury Okinawa. Tento turnaj přilákal do města Havlíčkův Brod závodníky z různých částí České republiky.
Tým rozhodčích se skládal v čele s ředitelem soutěže Janem Kopeckým (hlavní instruktor ČFOKK) a hlavním rozhodčím Petrem Svobodou – jmenovitě: Miroslav Pecka, Miroslav Sommer st., Josef Landsman, Michal Čáslavský, Martin Koubek, Libor Kovář, Petr Zázvorka a Miroslava Kurková. Dále tento turnaj tradičně obsahuje komplexní disciplínu o 3 nejlepší bojovníky celého turnaje, kde podmínkou bylo soutěžit v disciplínách jednotlivců: karate – kata, karate – dojo kumite, kobudo – kata. První místo tohoto titulu získal Petr Matoušů (16) z havlíčkobrodského oddílu Okinawa Karate a Kobudo, druhé místo nejlepšího bojovníka získala Zuzana Dlugošová z také dojo Havlíčkův Brod a třetí místo získal Oldřich Zelenka dojo Česká Třebová. Tento turnaj zažil „kuriozitu“ v disciplíně dojo kumite (volný boj), kde ve věkové kategorii seniorky-kyu (ženy nad 18 let – barevné pásy) se přihlásila pouze jedna žena – Zuzana Dlugošová z dojo Okinawa Karate a Kobudo Havl.Brod, která byla na návrh svého instruktora a ředitele soutěže zařazena do kategorie seniorů-kyu (muži nad 18let – barevné pásy). Opět jako předchozí rok Zuzana Dlugošová bojovala s muži a umístila se na druhém místě.