Kdy:
15.10.2016 celý den
2016-10-15T00:00:00+02:00
2016-10-16T00:00:00+02:00
Kde:
Havlíčkův Brod (Česká republika)

V sobotu 15. října 2016 byl Českou federací Okinawa Karate a Kobudo pořádán v Havlíčkově Brodě 3. ročník otevřeného turnaje všech stylů Karate a Kobudo. Tato soutěž byla určena všem karatistům a „kobuďákům“, kteří cvičí jakýkoliv styl Karate a nebo Kobudo ve věkovém rozmezí od 6ti do 40ti let, jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Soutěžilo se podle pravidel mezinárodní světové federace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation, které jsou shodné s tradičními pravidly Karate a Kobudo prefektury Okinawa.
Tento turnaj přilákal do města Havlíčkův Brod závodníky ne jen z České republiky, ale i Rakouska, kteří zde reprezentovali své dojo, oddíly a kluby karate a kobudo. Konkrétně: Mugen Do (Rakousko), SK Jihlava, TJ Třebíč, Shorin-ryu Shubukan Ostrava, Gojukan Praha, Karate-Ka Česká Třebová, Karate Praha Zeleneč, Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Liberec, Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Praha, Karate klub Vysočina a domácí oddíl Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Havlíčkův Brod
Ředitel soutěže renshi Jan Kopecký (hlavní instruktor a předseda České federace Okinawa Karate a Kobudo) hodnotí úroveň turnaje po stránce přípravy soutěžících i rozhodčích mnohonásobně lépe než předchozí ročníky včetně, pro tento turnaj specifického systému disciplíny „dojo kumite“ formou „každý s každým“, který sám navrhnul, aby i méně zdatní bojovníci měli možnost získávat zkušenosti místo vyřazení v prvním zápase. Hlavní rozhodčí Petr Svoboda (instruktor dojo ČFOKK Jihlava) ocenil zejména nestrannost rozhodčích a soudců. Tým rozhodčích se skládal z havlíčkobrodského oddílu Okinawa Karate a Kobudo: Miroslav Sommer st., Josef Landsman, z oddílu Okinawa Karate a Kobudo Česká Třebová: Michal Čáslavský, Martin Koubek a Libor Kovář, z dojo Okinawa Karate a Kobudo Liberec Petr Zázvorka, z dojo Větrný Jeníkov: Tomáš Helar a z dojo Praha Zeleneč: Radoslav Stanko.
Dále tento turnaj obsahuje komplexní disciplínu o 3 nejlepší bojovníky celého turnaje, kde podmínkou bylo soutěžit v disciplínách jednotlivců: karate – kata, karate – dojo kumite, kobudo – kata. První místo tohoto titulu získal Miroslav Pecka z havlíčkobrodského oddílu Okinawa Karate a Kobudo, druhé místo nejlepšího bojovníka získala Tatjana Maria Schulte z dojo Mugendo St. Pollen – Rakousko a třetí místo získal Michal Zázvorka z libereckého dojo Okinawa Karate a Kobudo. Tento turnaj zažil „kuriozitu“ v disciplíně dojo kumite (volný boj), kde ve věkové kategorii seniorky-kyu (ženy nad 18 let – barevné pásy) se přihlásila pouze jedna žena – Zuzana Dlugošová z dojo Okinawa Karate a Kobudo Havl.Brod, která byla na návrh svého instruktora a ředitele soutěže zařazena do kategorie seniorů-kyu (muži nad 18let – barevné pásy). I přes to, že Zuzana Dlugošová bojovala s muži, zvítězila a umístila se na prvním místě.