Jan Kopecký se narodil v roce 1979 v České republice. S karate začal jako náctiletý – tak jako většina karatistů v ČR cvičil Shotokan Karate. V roce 2000 složil zkoušku na 1.dan. V té době trénoval u senseie Jiřího Drápy díky, kterému Jan Kopecký získal bojového ducha a jeho karate se bylo více bojové umění než sport. Spolu se účastnili mnoha akcí pod vedením japonských mistrů. Po několika letech, kdy už byl Jan Kopecký držitel stupně 2.dan a jejich karate klub byl z finančních důvodů zavřen se rozhodl pokračovat v tradiční a původní formě karate. Protože v České republice žádná taková seriózní organizace neexistovala vycestoval Jan Kopecký do zahraničí, kde se na mezinárodním gasshuku pořádaném Polskou unií Shorin-ryu Karate i Kobudo seznámil s okinawským velmistrem Kenyu Chinenem – prezidentem a hlavním instruktorem mezinárodní organizace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation. Toto gasshuku ho tak zaujalo, že po návratu se už vůbec nevrátil k tomu co cvičil do té doby a věnoval se pouze Okinawa Shorin-ryu Karate. Se začátky v Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo mu první roky pomáhal hlavní instruktor WOF pro Polsko kyoshi Aleksander Staniszew – v té době držitel stupně 7.dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 5.dan Okinawa Kobudo, kterého navštěvoval každý druhý nebo třetí víkend za účelem soukromých tréninků a později se zapojil do tréninku i s ostatními polskými instruktory. Současně se, ale Jan Kopecký účastnil seminářů, soustředění i soukromých tréninků pod vedením senseie hanshi Kenyu Chinena. Po pár letech se díky své vůli, nasazení a talentu stal jedním z nejlepších studentů senseie Chinena a pak v roce 2006 i hlavním instruktorem WOF pro Českou republiku.

               

V roce 2008 sensei Jan Kopecký založil Českou federaci Okinawa Karate a Kobudo, za účelem reprezentace výše uvedené mezinárodní organizace senseie Chinena WOF v České republice. Od vzniku až do současnosti působí v této organizaci jako předseda. Česká federace Okinawa Karate a Kobudo má dnes své dojo v několika městech České republiky, které vedou kvalifikovaní instruktoři. Hlavní dojo se nachází téměř v geografickém centru České republiky – ve městě Havlíčkův Brod. Toto dojo má kolem 90ti členů všech věkových kategorií.

                   

                 

V současné době je sensei Jan Kopecký držitel stupně 6.dan v Okinawa Shorin-ryu Karate a 5.dan v Okinawa Kobudo a je jeden z pokračovatelů učení svého okinawského mistra hanshi Chinena. Sensei Jan Kopecký vycvičil kolem 30ti držitelů černých pásů v karate a kobudo. Pravidelně vede národní semináře Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo, kterých se účastní karatisté a „kobuďáci“ nejen z České republiky, ale i okolních zemí. Každoročně pořádá v České republice mezinárodní gasshuku WOF, které  vede jeho sensei – hanshi Kenyu Chinen.
Ve svém profesním životě sensei Jan Kopecký působí jako instruktor boje z blízka, sebeobrany, policejní taktiky a použití donucovacích prostředků.

                     
Úspěchy na světových šampionátech Okinawa Karate a Kobudo:
Tokyo 2017: 1x zlatá medaile, 3x stříbrná medaile, 2x bronzová medaile
Yomitan 2013: 1x zlatá medaile, 3x bronzová medaile
Czech Open 2012: pohár nejlepšího bojovníka
Kanada 2009: 2x bronzová medaile

              

Kenyu Chinen se narodil v roce 1944 na ostrově IE těsně vedle ostrova Okinawa. Cvičit Shorin-Ryu Karate a Kobudo začal v roce 1959 u mistra Shuguro Nakazata. Od roku 1962 vycvičil kobudo u mistra Shinpo Matayoshiho a brzy se stal jeho nejlepším žákem. V polovině sedmdesátých let Chinen modernizoval některé pokročilé kobudo kata a vytvořil kata a kihon pro základní skupinu zbraní. Také provedl úpravy, které přijal jeho učitel Matayoshi a zavedl je do Okinawa Kobudo, a tím dostal styl dnešní podobu.
V roce 1976 byl mistr Kenyu Chinen poslán z Okinawy do Evropy, aby zde šířil Shorin-Ryu Karate a Kobudo. První dojo otevřel v Paříži ve Francii. V době mezi Francií a Okinawou, mistr Chinen pokračoval v učení Kobudo s mistrem Matayoshi a Shorin-Ryu Karate s mistrem Katsuyou Miyahiou.
V roce 1986 vydal Chinen knihu „Kobudo d’Okinawa“, která se stala bestsellerem. V roce 1993 se stal prezidentem a hlavním instruktorem mezinárodní organizace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation.

V roce 2004 otevřel své hlavní dojo W.O.F. ve městě Yomitan na Okinawě. Ve stejném roce spolu s mistry Meitatsu Yagi a Yasuo Shimoji otevřeli Mezinárodní centrum Okinawa Traditional Karatedo Kobudo v areálu Murasaki Mura ve městě Yomitan. Centrum podporuje tradiční světové bojové umění z Okinawy: Shorin-Ryu, Goju-Ryu, Uechi-Ryu a Kobudo. Mistr Kenyu Chinen neustále učí Okinawa Shorin-Ryu Karate a Kobudo na všech kontinentech. Vycvičil více než 1000 černých pásů v tradiční Okinawa Shorin-Ryu Karate Do a Okinawa Kobudo. V současné době je držitel stupně 9. dan v Shorin-Ryu Karate a 9. dan v Kobudo. Je také držitel čestného titulu doktor bojových umění a člen sedmičlenného výboru vlády prefektury Okinawa pro světové karate a kobudo.

                

               


 
                                    MISTŘI KENYU CHINENA

         

                                          
mistr Shuguro Nakazato                                            mistr Shimpo Matayoshi                                       mistr Katsuya Miyahira