sensei Kenyu Chinen, hanshi

Kenyu Chinen se narodil v roce 1944 na ostrově IE těsně vedle ostrova Okinawa. Cvičit Shorin-Ryu Karate a Kobudo začal v roce 1959 u mistra Shuguro Nakazata. Od roku 1962 vycvičil kobudo u mistra Shinpo Matayoshiho a brzy se stal jeho nejlepším žákem. V polovině sedmdesátých let Chinen modernizoval některé pokročilé kobudo kata a vytvořil kata a kihon pro základní skupinu zbraní. Také provedl úpravy, které přijal jeho učitel Matayoshi a zavedl je do Okinawa Kobudo, a tím dostal styl dnešní podobu.

V roce 1976 byl mistr Kenyu Chinen poslán z Okinawy do Evropy, aby zde šířil Shorin-Ryu Karate a Kobudo. První dojo otevřel v Paříži ve Francii. V době mezi Francií a Okinawou, mistr Chinen pokračoval v učení Kobudo s mistrem Matayoshi a Shorin-Ryu Karate s mistrem Katsuyou Miyahiou.

V roce 1986 vydal Chinen sensei knihu „Kobudo d’Okinawa“, která se stala bestsellerem. V roce 1993 se stal prezidentem a hlavním instruktorem mezinárodní organizace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation.

V roce 2004 otevřel své hlavní dojo W.O.F. ve městě Yomitan na Okinawě. Ve stejném roce spolu s mistry Meitatsu Yagi a Yasuo Shimoji otevřeli Mezinárodní centrum Okinawa Traditional Karatedo Kobudo v areálu Murasaki Mura ve městě Yomitan. Centrum podporuje tradiční světové bojové umění z Okinawy: Shorin-Ryu, Goju-Ryu, Uechi-Ryu a Kobudo. Mistr Kenyu Chinen neustále učí Okinawa Shorin-Ryu Karate a Kobudo na všech kontinentech. Vycvičil více než 1000 černých pásů v tradiční Okinawa Shorin-Ryu Karate Do a Okinawa Kobudo. V současné době je držitel stupně 10. dan v Shorin-Ryu Karate a 10. dan v Matayoshi Kobudo. Je také držitel čestného titulu doktor bojových umění a člen sedmičlenného výboru vlády prefektury Okinawa pro světové karate a kobudo.

Fotogalerie